• slide-3
  • slide-4
  • slide-10
  • slide-2
  • slide-9
  • slide-5
  • slide-8
  • slide-6
  • slide-7
  • slide-1

Kapitein Blauwbaard terug naar eigen tijd

Welpen - 03 mei 2013 -

Er is bij ons een brief binnen gekomen van een welp die vorig jaar is meegeweest op kamp. Lees hieronder hoe hij het heeft beleefd!

P1090007

Beste meneer of mevrouw die dit aan het lezen is,
Vorig jaar zat ik nog niet bij de welpen dus dit was mijn eerste keer op kamp!
Het begon allemaal al anderhalve week voor het kamp. Ik zat gewoon lekker met mama op de bank toen de bel ging.

Mama ging kijken en vervolgens riep zij mij. Ze riep ”X!! moet je nou kijken wat hier ligt!!” Er lag een glazen fles voor de deur met een brief erin en er hing een verbrand  kaartje aan met welp erop geschreven. Dat moest haast wel voor mij zijn. Terwijl mama naar de keuken liep om limonade te maken, probeerde ik de brief uit de fles te krijgen, maar dat lukte niet. Toen mama terug kwam met de limonade vertelde ik dat het niet lukte. Mama zei dat we maar in de schuur de fles stuk moesten slaan. Dus ik rende naar de schuur, sloeg de fles kapot op de werkbank, pakte de brief en rende terug naar de kamer want ik had wel dorst gekregen. Ik bekeek de brief, maar het waren hele moeilijke letters, dus liet ik mama lezen.Ik gaf de brief aan mama en begon limonade te drinken


Mama, die naast mij zat, begon te lezen:


Ahoy vinder van deze fles,

 

Mijn naam is Kapitein Blauwbaard en ik heb in het jaar 1619 een grove fout begaan….

Wow! Ik had gewoon een brief via flessenpost gekregen van een echte piratenkapitein.
Hij zei dat hij mijn hulp nodig had en dat ik op tijd ergens in Soest moest zijn op het moment dat het kamp zou beginnen.
Owja en dit stond onderaan de brief:

Was getekend,
Kapitein Blauwbaard


Dus wij gingen daarheen, op woensdag en ik moest wel een half uur in de auto zitten.
Toen we aankwamen waren al mijn vriendjes er al en de leiding zei dat ik mijn bed moet klaarleggen en dat we daarna gingen openen.
Toen we hadden geopend gingen we spelletjes doen dat was heel leuk en aan het eind van de dag hadden we kampvuur en Bagheera ging een verhaal voorlezen; Hij zei dat hij die van de Kapitein had gekregen.
Het verhaal ging over een piratenkapitein die spullen had veroverd in Indonesië. Hij was daarmee naar Amsterdam gevaren en toen in een storm terecht gekomen. Daardoor was hij door een tijdpoort gegaan en zo in onze tijd terecht gekomen. Ik dacht dat dat niet kon, maar hoe komen die fles en die brief dan hier???
Hij vertelde verder in de brief dat wij goed ons best moesten doen tijdens kamp om echte piraten te worden. Dan konden wij hem helpen om terug te keren naar zijn eigen tijd.

De volgende dag gingen wij knutselen aan een piratenschip, knopen en piratentaal maken… dat was zooooo leeeuk!!

Toen gingen wij ’s avonds slapen, maar na een uur kwamen Bagheera en Thuu de slaapzaal in. Iedereen moest wakker worden. Zij hadden gouden munten gevonden en wij moesten in het donker helpen zoeken. Het wakker worden was niet leuk, maar het zoeken was wel heel spannend. Ik had het alleen wel een beetje koud. Bagheera had van te voren wel gezegd dat we een warme trui aan moesten maar ik had niet geluisterd want ik had het niet koud in de slaapzaal.

De volgende ochtend werden wij pas om 08:00 uur wakker terwijl ik normaal om 06:00 uur al wakker ben.
Maar er was iets geks want alle leiding zij goedenavond en welterusten en volgens mij was het toch echt ochtend!
Na de ochtendgymnastiek gingen wij aan tafel zitten. Bagheera vroeg wie er een pannenkoek wilde en iedereen stak zijn vinger op. Toen vroeg Bagheera aan David of hij een groene een blauwe of een rode pannenkoek wilde. Volgens mij dacht David dat Bagheera een grapje maakt en hij zij een rode. Bagheera liep weg en kwam terug met een echte rode pannekoek!!! zoiets had ik nooit gezien!!! En later zag ik dat de leiding ook blauwe en groene pannenekoeken had gemaakt.
Wow! Het werd alleen maar gekker.
Tijdens de dag werd steeds duidelijker dat de leiding vandaag alles andersom wilde doen (andersomdag).

Smiddags gingen wij een ruilspel doen: we zijn begonnen met drie sponsen en geëindigd met een heleboel spullen waaronder een fiets, een tuinslang en 1000 servetjes…
’s Avonds gingen wij tosti’s eten en kwamen er twee meneren van de Arrowe kijken. Daarna hebben wij nog levend stratego gedaan.

Op zaterdag gingen we schatkaart maken en verder aan de boot knutselen.
’s Middags was er kampdoop. We moesten in onze zwembroek en met een blinddoek op allemaal dingen doen en een vies hapje eten… baah!
’s Avonds hadden we bonte avond… er werden heel veel leuke grapjes verteld!

Zondag moesten we opruimen en gingen wij nog een potje buskruiten.
Bedankt leiding! Ik vond het heel erg leuk!
Mag ik volgend jaar weer mee??


Groetjes welp X

1359940361 Mail  Postadres

Scouting Erica
Krekelmeent 80
1218 ED Hilversum

E-mail

KvK-nummer 65615875

1359937402 map magnify  Erica-Fort
Verlengde Fortlaan 116
1412 EA Naarden
Coördinaten  N 52° 17.099
       E 005° 08.617

Routebeschrijving  Routebeschrijving
1359937402 map magnify  Troephuis
Nwe 's-Gravelandseweg 68
1406 NH Bussum
Coördinaten  N 52° 15.916
       E 005° 09.012

Routebeschrijving  Routebeschrijving
1360287179 galeon  Haven
Jachthaven Het Anker
Oud - Loosdrechtsedijk 117
1231 LS Loosdrecht
Coördinaten  N 52° 12.426
       E 005° 05.719

Routebeschrijving  Routebeschrijving